Přijímací řízení

O zařazení dítěte do mateřské školy rozhoduje, v souladu s § 165 odst. 2 písm. b) školského zákona, ředitelka mateřské školy.

Ředitelka Mateřské školy, Chrudim 2, Na Valech 693 stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2018/2019 v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

I. Předškolní vzdělávání se zpravidla poskytuje dětem ve věku od 3 let až do začátku povinné školní docházky.

II. Při přijímání dětí do mateřské školy vychází ředitelka z následujících kritérií. Přednostně bude přijato dítě s vyšším celkovým hodnocením. Při shodném počtu bodů bude rozhodovat věk dítěte (starší má přednost). Nerozhoduje datum přijetí přihlášky podané v řádném termínu.

III. Pokud se uvolní místo v mateřské škole po ukončení přijímacího řízení, a tato skutečnost bude známá do 30. 6. 2018, budou přijaty děti, které se v přijímacím řízení umístily v pořadí za posledním přijatým dítětem.

Kritéria a počet bodů:

1. Dítě s trvalým pobytem ve školském obvodu stanoveném vyhláškou města Chrudim č. 3/2018, které k 31. 8. 2018 dosáhne nejméně 3 let věku.

10 bodů

2. Trvalý pobyt dítěte na území města Chrudim

5 bodů

3. Dítě, jehož sourozenec je zapsán k docházce v MŠ, Chrudim 2, Na Valech 693 pro školní rok 2018/2019, lze zohlednit pouze u dětí, které dovrší 3 let k 31. 8. 2018

2 body

4. Dítě, které je přihlášeno ke každodenní celodenní docházce

2 body

Bez ohledu na bodové hodnocení může ředitelka přihlédnout k důvodům hodným zvláštního zřetele, např. zdravotní stav zákonných zástupců (doložit ZTP, invalidní důchod apod.) a dále k celkové zralosti dítěte.

Zápis do MŠ bude probíhat ve čtvrtek 3. května 2018 do 9 do 17 hodin a v pátek 4. května od 9 do 11 hodin.

K zápisu si přineste s sebou:

vyplněnou žádost o přijetí dítěte do mateřské školy, potvrzení od lékaře ne starší než jeden měsíc, rodný list dítěte, průkaz totožnosti (OP nebo pas), případně výše uvedená potvrzení.

O rozhodnutí o přijetí či nepřijetí budete informováni v zákonné lhůtě, která činí 30 dní od podání žádosti, zveřejněním seznamu registračích čísel dne 30. května na webových stránkách naší školy. Registrační číslo obdržíte při zápisu. Ve čtvrtek 31. května od 9 hodin do 16.00 se rodiče nepřijatých dětí dostaví osobně pro rozhodnutí do ředitelny školy. Nahlížet do spisu lze během přijímacího řízení nejpozději však do úterý 29. května do 15.30 hodin.

Tiskopis žádosti o přijetí lze vyzvednout v MŠ nebo zde

Vstup do mateřské školy je pro dítě i pro rodiče přelomovým krokem. Děti od určitého věku společnost dětského kolektivu potřebují, ale pokud se vstup do školky uspěchá, může být pro dítě traumatizující a stresující. Proto by si rodiče měli položit otázku: „Je naše dítě zralé a připravené na to, aby začalo navštěvovat mateřskou školu?“

Ditě, které začíná navštěvovat mateřskou školu, by mělo zvládnout:
  • Samostatně se najíst lžící
  • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
  • Vydržet sedět při jídle u stolu
  • Zvládat základní hygienické návyky – samostatně si umýt ruce, umět si pustit vodu, utřít se do ručníku, používat WC – umět si dojít včas, nepoužívat pleny
  • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • Zvládat základy sebeobsluhy – samostatně se svléknout a alespoň si obléknout kalhoty a obout si bačkory
  • Zvládnout chůzi po schodech
  • Poznat si svoje věci
  • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
  • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
  • Zvládnout odloučení od matky

MOC DĚKUJEME všem rodičům, kteří nám v sobotu přišli na pomoc s rekonstrukcí zahrady. Díky nim se začíná zahrada berušek a kuřátek blížit k finální podobě. Bez chlapské síly tatínků a pečlivosti maminek bychom takto v realizaci nepostoupili.

foto z brigády

Ve čtvrtek 19.4. zahajujeme PŘEDŠKOLKU. V době od 10 hodin do oběda si můžete se svými dětmi, které ještě nenavštěvují školku, pohrát v jedné z našich tříd. Děti si tak mohou zvykat na prostředí školky. Začínáme v koťátkách.

Před návštěvou naší školky se můžete rozhodnout, do které budovy, či třídy se půjdete podívat. Zde k nahlédnutí jednoduchá charakteristika jednotlivých pracovišť.

Jídelní lístek 14.5. - 18.5.2018

Jídelní lístek 21.5. - 25.5.2018