Stravování

• Po přijetí dítěte do MŠ je se zákonným zástupcem dítěte domluven způsob a rozsah stravování.
  • Je-li dítě v době podávání stravy přítomno, stravuje se vždy.
  • Dítě má právo denně odebrat dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pokud má dítě do 8 hodin téhož dne odhlášenu přesnídávku nebo odpolední svačinu, je mu z celkové částky stravného odečtena.
  • Nepřítomnost dítěte se omlouvá nejpozději do 8 hodin téhož dne. Neomluvenému dítěti se stravné započítává v plné výši.
  • Stravné se platí zálohově inkasním příkazem z účtu rodičů nebo složenkou.
Mateřská škola Na Valech, Chrudim

• Stravné na celý den pro děti 3-6 leté činí 35,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 20,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč
  • Stravné na celý den pro děti 7 leté činí 36,- Kč
  • Cena přesnídávky 7,- Kč
  • Cena oběda 21,- Kč
  • Cena odpolední svačiny 7,- Kč
  • Pitný režim 1,- Kč

Tiskopis Přihlášky ke stravování dítěte, úhradě školného naleznete zde

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Zdraví do škol

Spolek Zdraví do škol, z.s. je dobrovolné, nepolitické sdružení nutričních terapeutů, poradců výživy, ostatních odborníků, rodičů žáků a dalších podporovatelů zdravého životního stylu a vývoje dětí, mládeže i dospělých. Své poznatky a zkušenosti předává zábavnou formou.

„ZDRAVÉ DÍTĚ = ZDRAVÝ DOSPĚLÝ“

Spolek respektuje platná výživová doporučení. V rámci prevence dbá na kvalitu stravy, pohybových aktivit i psychické pohody. Dokáže pomoci školám i rodičům s celou řadou otázek týkajících se aplikace zásad zdravého životního stylu malých i velkých školáků.

„VŠECHNY DĚTI SI ZASLOUŽÍ ZDRAVÍ DO ŠKOL od A do Z“

Více informací najdete na stránkách zde

Mateřská škola Na Valech, Chrudim

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých

Setkání rodičů s lektorkou Z. Kielovou.

Rybí polévka "UCHA"

Receptura na Rybí polévku "UCHA"

Luštěniny II.

Hrách a cizrna

Luštěniny III.

Čočka, fazole a sója

Zásady výživy dětí

V dětském věku má výživa rozhodující význam pro správný růst a celkový vývoj organizmu.

Jaké pečivo dětem?

Doporučené množství pečiva a cereálií na den pro dospělé a děti se liší.

Proč děti potřebují maso

Článek o výživové poradkyně : Potřebují děti maso?

Luštěniny

Dejte zelenou luštěninám!!!

Kuskusoto s kuřecím masem

Receptura

MOC DĚKUJEME všem rodičům, kteří nám v sobotu přišli na pomoc s rekonstrukcí zahrady. Díky nim se začíná zahrada berušek a kuřátek blížit k finální podobě. Bez chlapské síly tatínků a pečlivosti maminek bychom takto v realizaci nepostoupili.

foto z brigády

Ve čtvrtek 19.4. zahajujeme PŘEDŠKOLKU. V době od 10 hodin do oběda si můžete se svými dětmi, které ještě nenavštěvují školku, pohrát v jedné z našich tříd. Děti si tak mohou zvykat na prostředí školky. Začínáme v koťátkách.

Před návštěvou naší školky se můžete rozhodnout, do které budovy, či třídy se půjdete podívat. Zde k nahlédnutí jednoduchá charakteristika jednotlivých pracovišť.

Jídelní lístek 14.5. - 18.5.2018

Jídelní lístek 21.5. - 25.5.2018